• orientácia voči svetovým stranám a dopad slnečného svitu
  • farebné prevedenie podláh, stien a stropov
  • rozmiestnenie a povrchy nábytku a doplnkov
  • frekvencia pohybu osôb
  • zvýšená možnosť poškodenia povrchu dverí napr. psy alebo ďalšími domácimi miláčikmi

Na základe uvedených kritérií odporúčame vyberať typ dverí, povrchovú úpravu, druh výplní, prevedenie klik a požiadavky na bezpečnosť. Naše dvere sú vo svojom základe tvorené masívnym dreveným rámom, ktorý zaistí svojim užívateľom dlhodobú funkčnosť.

Výška otvoru sa meria od hotovej podlahy, tzn. od koberca, linolea, dlažby atď. Ak zistíte, že sa rozmery miesta, kam chcete dvere upevniť líšia od štandardného, budete u výrobcu dopytovať dvere s atypickým rozmerom. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o výrobok “na mieru”, budete na neho pravdepodobne dlhšie čakať.

Pre správny výber dverí je dôležité rozoznať ich orientáciu a smer otvárania. Spôsob, ako určiť, či potrebujete dvere ľavé alebo pravé je jednoduchý. Postavte sa pred dvere tak, aby sa otvárali smerom k Vám. Teraz vidíte dverné závesy tzv. “Pánty” – ak sa nachádzajú po Vašej ľavej ruke, jedná sa o dvere ľavé. V prípade že, sa pánty nachádzajú vpravo, jedná sa o dvere pravé. Pre posuvné dvere sa zmysel otvárania neudáva – smer posuvu sa určí až pri vlastnej montáži.

Existuje niekoľko druhov materiálov, ktoré sa od seba líšia odolnosťou,alebo náročnosťou údržby. Povrchovú úpravu preto vyberajte podľa toho, ako budú dvere namáhané. Musia totiž každodenne odolávať stovkám dotykov, rozdielom teplôt medzi jednotlivými miestnosťami, mastným výparom z kuchyne, pazúrikom štvornohých maznáčikov či maliarskemu umenia ratolestí.

predstavuje ekonomicky dostupné riešenie v podobe drevovláknitej dosky bez povrchovej úpravy, ktorú možno natrieť, popr. nechať nastriekať u výrobcu do požadovaného RAL odtieňa

povrch je vhodný pre štandardné použitie

cenovo dostupný materiál s hladkou fóliou imitujúcou štruktúru dreva

prevedenie s dobrým pomerom ceny a kvality

je vhodná pre interiérové ​​dvere do rodinných domov a bytov

strednotlakový laminát s hrúbkou materiálu 0,2 mm, ktorý sa ľahko udržuje, naviac je odolný proti mechanickému poškodeniu, slnečnému žiareniu a vlhkosťou

vďaka svojim vlastnostiam je odporúčaný do rôznych interiérov, kde sa môžete stretnúť s väčšou záťažou

je ideálny pre rodinné domy či byty obývané deťmi alebo domácimi miláčikmi. Svoje miesto si však nájde aj v kanceláriách a pod.

povrchová úprava CPL laminátu s výraznou štruktúrou, ktorá verne napodobňuje prírodné dreviny

nie je náročný na údržbu ako klasické drevené dvere, vďaka čomu je medzi klientmi veľmi obľúbený

vysokotlakový laminát s hrúbkou materiálu 0,8 mm, ktorý odolá mechanickému poškodeniu i oderu a ľahko sa udržuje

predstavuje vhodný variant pre extrémne zaťažované priestory – napr. školy, nákupné strediská, zdravotnícke a športové zariadenia, výrobné priestory

zastupuje tradičné prírodné materiály, ktoré sú charakteristické luxusným a estetickým vzhľadom s prirodzenou textúrou dreva

dýhovaný povrch vzniká krájaním dreva na veľmi tenké pláty

veľmi obľúbená pre svoju jedinečnosť, kedy každý kus dýhovaných dverí je originál

nevýhodou je vyššia náročnosť na údržbu a postupom času farebná nestálosť

Veľmi moderné dizajnové riešenie pre zákazníkov, ktorí hľadajú štýlové farebné prevedenie dverí pre svoj interiér. Všetky ponúkané modely interiérových dverí možno opatriť polyuretánovým nástrekom (PUR). Samozrejmosťou je možnosť nástreku aj pre dvere celodrevené. Najvhodnejšie odtieň farby si môžete vybrať zo širokého vzorkovníka farieb RAL. Vyššia investícia do tejto povrchovej úpravy sa Vám odmení v podobe luxusného a kompaktného vzhľadu.