Laminátová podlaha Parador Basic 200 Dub History 1593998 Original price was: 19,49€.Current price is: 18,49€. / m2
Naspäť k produktom
Laminátová podlaha Parador Basic 400 Dub Horizont prírodný 1593813 Original price was: 19,99€.Current price is: 18,99€. / m2

Laminátová podlaha Parador Basic 200 Dub prírodne šedý 1594002

Kategórie: ,

Laminát pozostáva z takmer 100% dreva, a preto je materiálom aj inšpiráciou z prírody. Spolu s drevovláknitými doskami s vysokou hustotou umožňujú dekoračné papiere autenticitu dreva. V laminátových dekoroch značky Parador nájdete okrem vzorov dreva aj kameň, či betón. Štruktúra povrchu je niekedy hlbšia a niekedy plochejšia, ale vždy nápadná a priateľská ku každému, kto do nej vstúpi bosý, s topánkami alebo na štyroch labkách.

Original price was: 19,49€.Current price is: 18,49€. / m2

Dostupné na objednávku

m2 (2.742 m2 = bal)
Ďalšie informácie
Typ výrobku

Laminátová podlaha

Hrúbka podlahy

7 mm

Rozmer

1285 x 194 mm

Garancia pre domácnosti

12 rokov

Podlahové kúrenie

Vhodné – na teplovodné a elektrické podlahové kúrenie

Kolekcia

Basic 200

Výrobca

Parador

Štruktúra povrchu

Jemne matná štruktúra

Popis

Laminátové podlahy sú hybridné podlahové krytiny z drevotriesky. Skladá sa zo 4 vrstiev:

4. Zadná vrstva: Spodná vrstva nazývaná aj protiťah je zodpovedná za ochranu HDF nosnej dosky pred vlhkosťou. Taktiež vyvažuje podlahu, teda jej pnutia, ktoré vznikajú štruktúrou materiálu.

3. Jadro: Jadrom podlahy je HDF nosná doska. Obsah dreva v laminátových podláh je približne 95%. Preto sa niekedy nazývajú aj laminátové drevené podlahy, aj keď to nie je drevo v pravom slova zmysle. Jadro laminátovej podlahy sa skladá z lisovaných triesok. Laicky povedané zmes drevín sa pomelie na buničitú hmotu, do ktorej sa pridajú látky, aby mala vlastnosti laminátu. Valcovaním sa postupne vylisuje do želanej hrúbky.

2. Dizajnová vrstva: Na vrchnú časť laminátovej dosky sa aplikuje dekoračný papier.

1. Vrchná vrstva: Priehľadná vrstva, ktorá chráni pred vyblednutím, poškriabaním, či škvrnami. Po vylisovaní vznikne povrch s vlastnosťou podlahy, ktorá je odolná voči bežne škodlivým prvkom ako psi miláčikovia, opätky, posúvanie nábytku…